İçeriğe geç

Zayıf Akım Nedir ?

Zayıf Akım Nedir ?

Zayıf akım, ses, video hatları, ağ hatları, telefon hatları vb. gibi 24V içindeki DC voltajına atıfta bulunur. Elektrikli ev aletlerinde (kablo hattı) ve ses ekipmanlarında (çıkış hatları) bulunan telefon, bilgisayar ve televizyon gibi elektrikli aletler zayıf elektrikli ekipmanlardır.

Zayıf voltaja zayıf akım denir ve bununla güçlü güç arasındaki fark esas olarak kullanımdaki farklılıktan kaynaklanır. Güç kaynağı olarak güçlü elektrik, bilgi iletimi için zayıf elektrik kullanılır. Güçlü güç, genellikle AC voltajının 24V’un üzerinde olduğu anlamına gelir. Evdeki elektrik lambaları, prizler vb. gibi voltaj 110V~220V’dir. Aydınlatma armatürleri, elektrikli su ısıtıcıları, ısıtıcılar, buzdolapları, televizyonlar, klimalar gibi elektrikli ev aletleri ve elektrikli ev aletlerindeki ses cihazlarının tümü güçlü elektrikli cihazlardır.

Zayıf Akım Nedir ?

Aynı zamanda, bina ışık akımı sistemi, iletişim, bilgisayar sistemi, kontrol ve görüntüleme vb. gibi yüksek teknik içeriğe sahip birçok modern yüksek teknoloji teknolojisini içerdiğinden, güncelleme ve geliştirme çok hızlıdır. Bu nedenle sistem entegrasyonunun spesifik uygulama sürecinde birçok teknik detay bulunmaktadır. Çözüm ayrıca çeşitli profesyonel ve teknik personelin desteğini ve işbirliğini gerektirir.

Zayıf Akım Nedir ?

Işık akımı mühendisliği akıllı bina elektrik teknolojisi hala iki kategori içerir: güçlü akım ve zayıf akım. Binaların ve binaların elektrik tüketimi genellikle 220v50hz ve üzeri güçlü elektriği ifade eder. Esas olarak, elektrikli tahrik motoru, aydınlatma ve benzeri gibi insanlara elektrik enerjisi sağlar.

Akıllı binalarda iki ana zayıf elektrik türü vardır. Bunlardan biri, Ulusal Haberleşme Güvenlik Komitesi’nin yetkisi altındaki devlet tarafından düzenlenen güvenlik voltajı seviyesi ve kontrol voltajı gibi düşük voltajlı elektriktir. 24v DC kontrol güç kaynağı veya acil durum aydınlatma yedek güç kaynağı gibi AC ve DC noktaları vardır. Diğer tür, ses, video ve monitörler, TV’ler, bilgisayarlar ve interkomlardan gelen bilgiler gibi veriler gibi bilgileri içeren bilgi kaynaklarıdır.

Zayıf Akım Nedir ?

Akıllı binalarda zayıf akım teknolojisinin temel anlamının hala orijinal anlamda zayıf akım teknolojisi olduğu görülmektedir. Ancak modern zayıf akım teknolojisinin hızla gelişmesiyle birlikte, zayıf akım teknolojisinin akıllı binalarda uygulanması giderek yaygınlaşmaktadır.

Zayıf akım teknolojisinin uygulama derecesi, akıllı binaların zeka derecesini belirler.

  • İletişim sistemi

interkom için (iki ve üç tür telekomünikasyon, görüntülü interkom vb. dahil) iletişim işlevi; Yıldız topolojisi; üç tip (veya üzeri) RJ11 arayüz tipi korumasız bükümlü çift kullanıldığında, iletim sinyalinin frekansı ses aralığı içindedir.

  • Bilgisayar iç alan ağı sistemi

Ofis otomasyonunu ve çeşitli veri iletimini gerçekleştirmek için ağ temelidir; Yıldız topolojisi; dijital sinyalleri iletmek için beş (veya üzeri) RJ45 arayüz tipi blendajsız bükümlü çift kablo kullanarak, iletim hızı 100 mb/s’den fazlasına ulaşabilir.

  • Yayın sistemi

Bu tür elektrik, temel zayıf akım nedeniyle genellikle göz ardı edilir ve birçok zayıf akım üreticisi her zaman bu türü inşaat, su ve elektrik müteahhitlerine atar. Aslında, bu tür bir iletişimin yangınla mücadele güvenilir santral ile etkileşime girmesi gerekir ve zayıf akım yüklenicisi tarafından bilgece ele alınır. İnşaat projesinde uzaktan hatırlatma fonksiyonu

  • CATV sinyal dağıtım sistemi

Kablo TV sinyallerini binadaki her kullanıcı noktasına eşit olarak dağıtın; sinyal bozulmasını ve zayıflamayı azaltmak ve her kullanıcı noktasının sinyal kalitesinin spesifikasyonun gereksinimlerini karşılamasını sağlamak için sinyal dağıtımı için dallandırıcılar ve dağıtıcılar kullanın, kablolama bir ağaç Tipi yapıdır ve binanın biçimine göre değişir ve kullanıcı noktalarının dağılımı; 75 Ω RF koaksiyel kablo, birden fazla RF sinyalini iletmek için kullanılır.

Zayıf Akım Nedir ?

  • Yangın alarm sistemi

Sistem üç bölümden oluşmaktadır: yangın alarm ve yangın bağlantı sistemi, yangın yayın sistemi ve yangın alarm interkom güvenlik sistemi.

 

5/5 - (167 votes)
Etiketler: