İçeriğe geç

Sistem Odası Network Kablolama

Sistem Odası Network Kablolama

Sistem odası network kablolama;

              Sistem odası, teknolojik gelişmelerle birlikte zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir. Aynı anda birden fazla bilgisayar ve tablet gibi iletişim araçlarının kullanımı, sistem odası kurulumlarını artırmıştır. Network üzerinden, bilgisayarların veri alışverişi sağlanmaktadır. Verilerin iletilmesi, aktarılması da, yine veri ağları üzerinden oluşturulmaktadır. İletişimin, doğru ve hızlı aktarımı için; kablolama teknikleri kullanılmaktadır. Telekomünikasyon altyapısı olan; network kablolama, özenle tasarlanmaktadır. Kullanıldığı alanlarda, sistem uygulamalarına; destek sağlamaktadır. Sunucu odası olarak da adlandırılan; sistem odası, ortamda kullanılan enerji sistemiyle ilgilidir. Yani, enerji desteğinin; ihtiyacın doğru tespiti ile sağlanmasıdır. Burada en önemli faktör; enerji ihtiyacının ne kadar olduğudur. Sistem odası network kablolama yöntemi ile birçok sistem detayına, esneklik kazandırılmaktadır.

Sistem Odası Network Kablolama

İnternet ve şirket sistemi olmak üzere; iki çeşit sistem odası bulunmaktadır. Burada, elektrik akımı kesintisiz olarak sağlanmaktadır. Ayrıca; nem ve sıcaklığın da her daim kontrolünün sağlanabildiği bir alandır. Isıya ilişkin, iklimlendirme teknikleri de kullanılmaktadır. Yüksek enerjiye sahip; sistem cihazlarının korunması gerekmektedir. Buna yönelik olarak, sunucu odası maliyetlerinin de, en aza indirilmesi için soğutma sistemleri bulundurulmalıdır. Güvenliğe ilişkin kameralar, yangın alarmı ve söndürmeye yönelik sistemler de oda içerisinde mevcuttur. Sistem odası düzenleme çalışmalarından biri de, network kablolama tekniğidir. Kurulan sistemlere ilişkin, birden fazla kablo bulunmaktadır. Bu kabloların, karmaşıklığa sebebiyet vermemesi için düzenlenmesine ihtiyaç duyulmuştur. Bu düzenleme; yapısal kablolama tekniği ile yapılmaktadır. Yapısal kablolama tekniği olan; network kablolama, altyapı sistemini oluşturduğundan, önem arz etmektedir. Ağ üzerinde kullanılan; tüm sistemlerde, Sistem odası network kablolama teknikleri uygulanmaktadır. Kablolama teknikleri arasında; bina ve kampus omurga ile yatay kablolama kullanılmaktadır. Kablo seçiminde ise; fiber optik kablo ve bakır olanları tercih edilmektedir. Çünkü, bakır kablolar; sinyallerin daha uzağa iletilmesini sağlamaktadır. Fiber kablolar da korunaklı cam borulardan oluşmaktadır. Bu nedenle, tercih nedenidir. Sistem odası network kablolama hizmetleri, performans garantisi ile sunulmaktadır.

            Sistem odası, teknik sorunların çözümünü kolaylaştırmaktadır. Kullanılan network kablolama ile de, altyapı sistemleri; esnek hale getirilmektedir. Kurulan sistem ile birlikte, ihtiyaç halinde genişletmeler yapılabilmektedir. Böylelikle, sunucu odası; kullanılan tekniklerle performansı da artırmaktadır. Sistem odası, özel döşemeler ile dizayn edilmektedir. Bu odalar da; standartlara uygun olarak, iklimlendirme ve denetleyici cihazlar kullanılmaktadır. Network kablolama, güçlü bir yapıya sahiptir. Sistem ihtiyaçlarından biri olan; entegre yapıları oluşturmaktadır. Buradaki amaç; sistemlerin uyum içerisinde çalışmalarını sağlamaktır. Yapısal kablolamayla, veri aktarım hızı ve trafiği arasında, yüksek performansa ulaşılmaktadır. Sistem odası network kablolama ile sistem güvence altına alınmaktadır.

Sistem Odası Network Kablolama

5/5 - (17 votes)