İçeriğe geç

PoE Test Cihazı

PoE Test Cihazı

PoE Test Cihazı Seçmek İçin Bilmeniz Gerekenler

Ethernet Üzerinden Güç (PoE), 15,4 Watt’a (W) kadar güç sağlayan orijinal IEEE 802.3af Tip 1 PoE standardının ilk kez 2003 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana muazzam bir ivme kazandı. Güç için 90 W’a kadar güç sağlayabilen en son 802.3bt standartları ile telefonlardan, kameralardan ve kablosuz erişim noktalarından (WAP’ler), LED ışıklara, satış noktası makinelerine, dizüstü bilgisayarlara ve dijital ekranlara kadar her şey, PoE cihazlarının sayısının artması şaşırtıcı değil.

Fluke Networks LinkIQ Kablo+ Ağ Test Cihazı Bağlandı ve PoE Testi Çalıştırıyor

Fluke Networks LinkIQ Kablo+ Ağ Test Cihazı, PoE cihazlarını destekleyip destekleyemeyeceğinizi size söyleyebilir.

Şimdiye kadar, çok çeşitli PoE cihazlarını bağlayan ve bunlara güç sağlayan kablo tesislerini kurmak, test etmek ve sorun gidermekle görevlendirildiniz. Sertifika test cihazınız, ilk kablo tesisinin endüstri standartlarına uygun olmasını sağlamaya yardımcı olurken, artan sayıda PoE cihazı artık bir PoE test cihazına yatırım yapmayı garanti ediyor. Ancak hangi spesifik özellikler ve yetenekler en iyi PoE test cihazını yapar?

Kablo Tesisinin Kalifikasyonu

Kablo tesisleri, ticari datacom kurulumcuları tarafından ilk kez kurulduğunda, TIA veya ISO kablolama standartlarına uygun olarak Geçti veya Kaldı elde etmek ve kablo üreticisinin garantisini almak için tipik olarak sertifikasyon testlerinden geçerler. Ancak bir ağ teknisyeni olarak, hareketlerin, eklemelerin ve değişikliklerin sıklıkla ilk sertifika testinden çok sonra gerçekleştiğini bilirsiniz; yeni bağlantılar ve cihazlar eklenir, satış noktalarının yeri değiştirilir ve aktif ekipman yükseltilir. Bazen bu, mevcut bir bağlantının belirli bir ağ teknolojisini destekleyip desteklemediğini belirlemeniz gerektiği anlamına gelir; özellikle de taşıma, ekleme ve değişiklik sırasında ortaya çıkabilecek yaygın kablolama sorunları olduğundan.

Nadiren, eğer varsa, sadece güç alan ve veri iletmeyen ve/veya almayan bir PoE cihazıdır. Basit PoE saatleri bile ağ zaman verileri alınarak senkronize edilir. İdeal olarak, en iyi PoE test cihazı, kabloyu 1000BASE-T gibi belirli bir IEEE uygulama standardına uygun hale getirmek için uzunluk, ekleme kaybı, geri dönüş kaybı, yakın uç karışma, gecikme eğriliği ve kablo haritası gibi yaygın iletim parametrelerini test edendir. 2.5/5GBASE-T ve 10GBASE-T. Ayrıca, bir bağlantı bir kablo haritası testini geçemezse, bir cihazın veri veya güç alması için bir süreklilik zaten yoktur.

Kablo haritası testinden bahsetmişken, yalnızca bağlantıyı doğrulamakla kalmayıp, sorunun açık, kısa, bölünmüş çift mi yoksa yanlış kablolama mı olduğunu belirleyebilecek bir PoE kablo test cihazı aramak istiyorsunuz, böylece kolayca tanımlayıp düzeltebilirsiniz. sorun – özellikle basit bir DC süreklilik testi bölünmüş bir çifti geçeceğinden. Bölünmüş bir çiftte, pinden pine süreklilik korunur, ancak fiziksel çiftler ayrılır. Blendajlı kablolama sistemlerinde, bu genellikle blendajın devamlılığındaki bir kesintiden kaynaklanır, bu nedenle blendaj bütünlüğünü test etme yeteneğine sahip bir PoE test cihazı seçmek de dikkate alınması gereken bir husustur. Açıklıklar, kablo içindeki bir iletken sonlandırma noktasında tam olarak bağlanmadığında veya bağlantı boyunca bir yerde koptuğunda meydana gelir. Sinyal bir iletkenden diğerine geçtiğinde kısa devre oluşur, muhtemelen yanlış sonlandırmayı veya hasarlı bir konektörü veya kabloyu gösterir. Kısa devre aynı zamanda bir bağlantı noktasındaki pimler arasına sıkışmış iletken malzemeyi de gösterebilir. Ters veya çapraz çiftler gibi yanlış kablolamalar, iletkenler sonlandırma noktasındaki yanlış pinlere bağlandığında ortaya çıkar.

Bir ağ teknisyeni olarak, en iyi PoE test cihazı aynı zamanda sezgiseldir ve sorunu tanımlamayı kolaylaştırır. Örneğin, sekiz iletkenin tamamının ve blendajın (varsa) grafiksel bir sunumunu sağlayan ve sorunun tam olarak nerede olduğunu gösteren bir PoE kablo test cihazı, sorun giderme sırasında tüm tahminleri ortadan kaldırır. Grafikte gösterildiği gibi, Fluke Networks’ün LinkIQ™ Kablo + Ağ Test Cihazı , hatalı kablo numaralarının veya blendajın etrafında kırmızı bir kutu ile bölünmüş çiftleri, kablo haritasını ve blendaj bütünlüğü sorunlarını açıkça gösterir.

Kablo Test Cihazı Ekranı Bölünmüş Çift ve Kablo Haritası testini gösteriyor

Sorunun açık mı, kısa devre mi, bölünmüş çift mi yoksa yanlış kablolama mı olduğunu belirlemek için bir PoE kablo test cihazı kullanın.

Canlı PoE Ağlarını Test Etme

Fluke Networks LinkIQ Kablo+ Ağ Test Cihazı Kablo Test Ekranı

LinkIQ Cable+ Network Tester, canlı PoE ağlarını test etme ve sorunlarını giderme yeteneğine sahiptir.

Ayrıca, güç kaynağı ekipmanının (PSE) güçlendirilmiş cihazın (PD) gereksinimlerini destekleyip desteklemediğini gerçekten bilmenin tek yolu bu olduğundan, canlı PoE ağlarını test etme ve sorun giderme yeteneğine sahip bir PoE test cihazı seçmek de idealdir. Canlı bir PoE test cihazında aramak istediğiniz iki özellik vardır: anlaşmalı güç sınıfı testi ve PoE yük testi.

IEEE, PoE sistemlerine 0 ile 8 arasında değişen sınıflar atar. Tip 1 ve Tip 2 PoE, Sınıf 0 ila Sınıf 4’ü (4 – 40 W) kapsar, Tip 3, Sınıf 5 (45 W) ve Sınıf 6’yı (60 W) içerir ve Tip 4, Sınıf 7 (75 W) ve Sınıf 8 (90 W) içerir. PoE’nin çalışması için, PSE’nin sınıfı, PD’nin sınıfına eşit veya ondan daha yüksek olmalıdır. Bu nedenle en iyi PoE test cihazı, anlaşmalı sınıfı PD’deki watt değerine göre gösterecektir. LinkIQ™, hem donanım hem de yazılım seviyeleri için PD’de anlaşılan sınıfı ve gücü gösterir. PoE’nin başarılı kurulumuna yönelik kılavuzumuzda PoE sınıfları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

PoE özellikli bir anahtarda, bağlı cihazın gereksinimlerine göre bağlantı noktası başına PoE gücü miktarı tahsis edilir. En iyi PoE test cihazı, aslında PoE yük testi olarak da bilinen, reklamı yapılan gücü alırken port başına voltajı ölçen bir PoE voltaj test cihazıdır. Anahtarların cihazları keşfetmesine ve yeteneklerini tanıtmasına olanak tanıyan bağlantı katmanı keşif protokolünü (LLDP) veya Cisco keşif protokolünü (CPD) kullanan Fluke Networks’ün LinkIQ’su , reklamı yapılan gücün gerçekten cihaza teslim edilip edilmediğini belirlemek için bağlantıya bir yük yerleştirir. Ayrıca, cihazın karşılaması gereken minimum gerekli voltajı da gösterir; yük altındaki voltaj gerekli minimum değerden düşükse bağlantı PoE testinde başarısız olur.

Bu nedenle, çok sayıda PoE özellikli bağlantıyla uğraşıyorsanız ve araç cephaneliğinize en iyi PoE test cihazını eklemeye hazırsanız, hem kablo tesisinizi nitelendirecek hem de canlı PoE ağlarını test edecek birini seçin – ve bunu sezgisel ve kolay hale getirir. Bu Fluke Networks’ün LinkIQ’su .

PoE Test Cihazı

4.9/5 - (16 votes)