İçeriğe geç

Kablolu ve kablosuz ticari CCTV

Kablolu ve kablosuz ticari CCTV

Kablolu ve kablosuz ticari CCTV

Piyasada, her biri farklı ticari CCTV kurulumları için en uygun olan kablolu ve kablosuz olmak üzere iki farklı CCTV sistemi türü vardır. Bu blogda, iki farklı CCTV sistemini, ne yaptıklarını ve her birini kullanmak için en iyi yerleri açıklamaya yardımcı olacağız.

kablosuz CCTV

Kablosuz CCTV son birkaç yılda çok yol kat etti ve şimdi ticari bir CCTV kurmayı düşünüyorsanız uygun bir seçenek. Kablosuz CCTV, karavanlar ve tatil parkları gibi geniş alanların yanı sıra fabrikalar ve depolar için büyük sanayi sitelerini izlemek için çeşitli birimlerin kullanılabileceği büyük ticari kurulumlar için mükemmel bir seçimdir. Kablosuz CCTV sistemleri bunun için en iyisidir çünkü kamera görüntülerini bir NVR’ye (Ağ Video Kaydedici) aktarmak için kilometrelerce kablo çekmenize gerek yoktur, bu da CCTV kameralarının daha fazla kapsama alanı ve güvenlik için daha uzağa yerleştirilmesine olanak tanır.

Kablosuz CCTV kameraları, vericiler ve alıcılarla eşleştirilerek kamera ve NVR arasında sinyal göndermelerine olanak tanır. Bu kameraların düzgün çalışması için verici ve alıcı arasında net bir görüş hattı olması gerekir, onu engelleyen herhangi bir şey (binalar gibi) sinyali zayıflatacak ve iletilen görüntüyü etkileyecektir. Kablosuz CCTV sistemleri ve kameralar, daha fazla güvenilirlik için şebekeden güç aldıkları için güç kaynağına yakın yerleştirilmelidir.

CCTV İpucu – Kameranın içinde bulunduğu Ghz bandının sahnedeki diğer sinyalleri etkilememesini sağlamak önemlidir. Daha önce, sitedeki diğer kablosuz cihazlarla aynı Ghz bandına takılan CCTV’leri yükleyen ve sistemin düzgün çalışmasını engelleyen siteler vardı.

Kablosuz ve kablosuz arasındaki fark nedir?

Kablosuz CCTV sistemleri, kablosuz CCTV sistemleri ve kablosuz CCTV sistemleri olmak üzere iki çeşittir. Kablosuz CCTV kameralar, video sinyallerini anahtar aracılığıyla kablosuz olarak göndermek için bir PoE anahtarı ile çalışır. Kablosuz kameralar pille çalışır, ancak sınırlı pil gücü nedeniyle, hareket algılandığında yalnızca bir mikro SD karta görüntü yakalayabilirler. Bununla birlikte, kablosuz bir CCTV kamera sistemi ile, çok sayıda erişilebilir görüntü sağlayarak, bir sabit sürücüye birden fazla görüntü kaydedilebilir. Pille çalışan kablosuz CCTV kameraları çok güvenilmez olabileceğinden ve standartların altında görüntü kalitesine sahip olabileceğinden, yalnızca ayrı vericileri ve alıcıları olan kablosuz kameraları öneriyoruz.

kablolu televizyon CCTV

Kablolu CCTV sistemi, bir güç kaynağına bağlanan ve bir Cat6 kablosuyla bağlanan CCTV kameraları ve depolama cihazlarının birleşimidir. Dahili bir LAN ağına kolayca bağlanabilir ve birden fazla kullanıcının ağ üzerinden kamera görüntülerine erişmesine veya uzaktan izleme için bir internet yönlendiricisine erişmesine olanak tanır. Kablo CCTV sistemleri, perakende mağazaları, küçük depolar ve benzin istasyonları gibi monolitik ticari binalarda en iyi şekilde kullanılır; bunun nedeni, tüm Cat5 kablosunun büyük, çok birimli bir ticari bina yerine tek bir birime bağlanmasının daha kolay olmasıdır.

Geniş alanlarda, bireysel kayıt sistemleri kameraların yakınına yerleştirilebilir, böylece gerekli kablo sayısı azaltılır ve ardından her kayıt sistemi bir LAN ağına bağlanır, müşteriler Hikvision IVMS yazılımını kullanmayı seçebilirler. Birden fazla kayıt cihazından birden fazla kamera ve bunları tek bir görüntüleme ızgarasında görüntüleyin.

Hangi CCTV sistemini kullanmalıyım?

Ticari binanızın boyutuna, ünite sayısına ve CCTV kameralarının özel amacına bağlıdır. Genel olarak konuşursak, tek bir ticari binaya sahip bir işletmeyseniz, kablo CCTV sistemi kurmak genellikle en iyi seçenektir. Birden fazla ünite ve geniş bir arazi alanına sahip büyük bir ticari binayı kaplamanız gerekiyorsa, daha kolay kurulabileceği için kablosuz bir CCTV sistemi en iyi seçim olacaktır.

Kablolu ve kablosuz ticari CCTV

5/5 - (5 votes)
Etiketler: