İçeriğe geç

İşletmenizin CCTV ‘ye ihtiyaç duymasının 7 nedeni

İşletmenizin CCTV ‘ye ihtiyaç duymasının 7 nedeni

İşletmenizin CCTV’ye ihtiyaç duymasının 7 nedeni

Teknolojideki gelişmeler sayesinde, CCTV işinize birçok farklı şekilde fayda sağlayabilir ve artık sadece güvenlik için değil, çalışan performansının izlenmesi, sağlık ve güvenlik uyumluluğunun sağlanması ve doğru kayıtların tutulması gibi birçok amaç için de kullanılmaktadır. Bu blogda, işletmenizin CCTV’ye ihtiyaç duymasının 7 nedenini ve bir sistemin getirebileceği faydaları bir araya getirdik. Bir depo, benzin istasyonu, fabrika veya otel olsun, hepsi Hikvision’un en yeni 8MP CCTV gözetim sisteminden faydalanacaktır. Ticari bir CCTV sistemi kurmanın birçok avantajı vardır:

1. Suç ve hırsızlığın önlenmesi

CCTV’nin ticari tesislerde kullanılmasının ana nedenlerinden biri suç ve hırsızlığı caydırmaktır. İşyerindeki CCTV sistemleri, eylemlerinin CCTV kameraları tarafından yakalanacağını bilerek potansiyel hırsızlar için büyük bir caydırıcı olabilir, en yeni 8MP CCTV kameralar çok net görüntüler sağlayarak hırsızların işini kolaylaştırır. Megapiksellerin ne olduğunu ve nasıl seçileceğini merak ediyorsanız, CCTV’niz için doğru megapiksel seçme kılavuzumuzu okuyun.

CCTV ayrıca işletme sahiplerine bina genelindeki kritik alanların gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlar ve bu da çalışan hırsızlığı gibi dahili suçlara karşı caydırıcı olabilir. Çalışanların genellikle hisse senetlerinin ve fonların tutulduğu alanlara erişimi vardır, bu nedenle bu alanların izlenmesini sağlamak akıllıca olacaktır.

2. Çalışan performansını izleyin

Çalışanlarınızı bir CCTV sistemi aracılığıyla izlemek, çalışanlarınızın işteyken işlerini verimli bir şekilde yaptıklarından emin olabileceğiniz anlamına gelir. İzlendiklerinin farkında olan çalışanlar, iş seviyeleri için sorumlu tutulabileceklerini bildikleri için işlerini en iyi şekilde yapma olasılıkları daha yüksektir. Ayrıca, iyi konumlandırılmış CCTV kameraların kullanılması, çalışanların vardiyalarına doğru zamanda girip çıkmalarını sağlamayı kolaylaştırır. Saklanan CCTV görüntüleri, personeli ve önceki günlerdeki sorunlar için performanslarını kontrol etmenize olanak tanır.

3. Hileli sigorta taleplerini önleyin

CCTV sistemleri, sizi ve işletmenizi yanlış sigorta taleplerinden korumanın harika bir yoludur. İşletmelerden gelen sigorta talepleri, bazıları kaza veya yaralanma olduğunu söylerken, sigortacılar 2019’da 107.000 sahte sigorta talebi olduğunu söyledi. Ticari bir CCTV sistemi kurduktan sonra, işinize karşı herhangi bir iddiada bulunulması durumunda mahkemede kullanılabilecek çok önemli bir delil kaynağı olan bir kazanın olup olmadığına dair CCTV görüntülerini net bir şekilde görebilirsiniz.

4. Kayıt tutma

İş yerleri, birçok farklı görevin yapıldığı ve birçok insanın binanın içinde hareket ettiği yoğun yerler olabilir, bu nedenle tesiste olan her şeyin doğru kayıtlarını tutmak iyi bir uygulamadır. CCTV sistemleri, çalışan giriş ve çıkışları ve teslimat programları gibi birçok farklı iş görevinin kaydedilmesine yardımcı olabilir. Kayıtların tutulması, CCTV sisteminin bir soruşturma yönetim aracı olarak hareket etmesine olanak tanır ve herhangi bir sorun ortaya çıkarsa, sorunu araştırmak ve çözmek için net bir resim vardır.

5. Gerçek zamanlı izleme

İşyerinizde gerçek zamanlı izleme, internet bağlantısı olan her yerden 7/24 izleyebileceğiniz ve sahada ortaya çıkan sorunları potansiyel olarak çözebileceğiniz anlamına gelir. Bu tür bir anlık gözetime sahip olmak, sorunların işletme üzerindeki etkisini azaltır ve işletmenin minimum kesinti ile çalışmasına olanak tanır.

6. Sağlık ve Güvenlik

Sağlık ve güvenlik, ticari binalar ve işletmeler için en önemli unsurlardan biridir. İşletmenin faaliyet gösterdiği sektöre bağlı olarak, işyerinde büyük makineler gibi birçok farklı tehlike mevcut olabilir. CCTV sadece binaları izlemek ve sağlık ve güvenlik kurallarına uygunluğu sağlamak için değil, aynı zamanda bir kaza durumunda görüntü sağlamak için de gereklidir. CCTV sistemleri aynı zamanda, geri çağırma veya hatalı malzeme partileri durumunda envanteri izlemek, belirlenen partileri hassas bir şekilde takip etmek, böylece sağlık ve güvenlik sorunlarını önlemek ve tesisleri müşterilere bırakmak için de kullanılabilir. En son blogumuzda CCTV aracılığıyla sağlık ve güvenliği iyileştirme hakkında daha fazla bilgi edinin.

7. Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerle iyi ilişkiler kurmak, iş başarısının anahtarıdır. Binanızda kendilerini güvende ve güvende hissettiklerinden emin olmak, müşterilerin geri dönmeleri için rahat ve güvenli bir ortam sağlayabilir. Örneğin, otel CCTV’si, müşterilerin tesislerinin ve eşyalarının güvende olduğunu bilerek kendilerini rahat hissetmelerini sağlayarak daha iyi bir müşteri deneyimine yol açabilir.

İşletmenizin CCTV ‘ye ihtiyaç duymasının 7 nedeni

5/5 - (16 votes)
Etiketler: