İçeriğe geç

Elektrik Hattı Ethernet Adaptörleri ve Ethernet

Elektrik Hattı Ethernet Adaptörleri ve Ethernet

Elektrik Hattı Ethernet Adaptörleri ve Ethernet

Basit. Bu, çoğumuzun şu anda mücadele ettiği bir şey, özellikle de giderek daha fazla internete bağlı teknolojiyle. Herkes dağıtım sürecini basitleştirmenin yollarını arıyor ve bir cihaz, Powerline Ethernet Adaptörü (PEA), bu hayalin gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Zaman sıkıntısı çeken ev ve küçük işletme sahipleri için, elektrik hattı adaptörleri WiFi ve duvar içi Ethernet kablolarına harika bir alternatiftir. Elektrik hattının büyük bir sorumluluk reddi vardır. Bir elektrik hattı adaptörü aracılığıyla yüksek kaliteli bir sinyal alma yeteneği, kablolarınızın durumuna bağlıdır. Kablolama eskiyse veya eskiyse, PEA teknolojisi düzgün çalışmayabilir. Powerline Ethernet adaptörleri ve Ethernet kabloları arasındaki farkı öğrenmek için okumaya devam edin.

Elektrik hattı teknolojisi nasıl çalışır?

Ethernet ve Elektrik Hattı İletim Hızları

Elektrik Hattından Ethernete Güvenilirlik

Elektrik hattı dağıtımlarının Ethernet veya WiFi teknolojisinden daha uygun olabileceği yerler

Elektrik hatları bir bilgisayara veya yönlendiriciye zarar verebilir mi?

Elektrik hattındaki sorun nerede?

Bezelye satın almanın püf noktaları ve markalar arasında uyumlu olup olmadıkları

Elektrik Hattı Teknolojisi Nasıl Çalışır?

Bir DIYer iseniz ve iç mekan BT ağlarında yeniyseniz, kablolar üzerinden nasıl sinyal göndereceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bir duvar prizine takılan bir elektrik hattı adaptör cihazı, elektrik akımı aracılığıyla aynı binada veya elektrik şebekesinde başka bir yerde bulunan ikinci bir adaptöre sinyal dalgaları gönderecektir.

Elektrik hattı kurulumu, kablolamadan daha az çaba gerektirir ve ev sineması, sınıf veya konferans odası kurmak için bir yönlendiriciye bağlanırken ev sahipleri ve işletmelere zaman kazandırabilir. Kablolama kurulum ihtiyacını ortadan kaldırarak adaptörü kısa vadede uygun maliyetli bir çözüm haline getirir.

Ethernet kablolaması, güvenilir, basit, güvenli ve sorun gidermesi kolay bir ağ için en iyi seçim olmaya devam ediyor. Şu anda tam bir Ethernet kablolama kurulumu yapamıyorsanız, Powerline harika bir seçenektir.

Not: Binanızdaki kablo tesisatı elektrik hatları için çok eskiyse ve beton bloklarınız veya tuğlalarınız varsa, kablo dolabından (HVAC) geçmek uygun bir alternatiftir.

Powerline Adaptör Hızı ve Ethernet

Üreticiler, elektrik hattı adaptörlerinin hızını abartma eğilimindedir. Gerçek güç hattı ekipmanı dışındaki faktörler, gerçek dağıtım hızını etkileyebilir. Ama endişelenme. Çoğu durumda, bu gerçek oranlar çoğu son kullanıcı için fazlasıyla yeterlidir.

Üreticinin hız iddiaları, gerçek dağıtımlardan değil, laboratuvar testlerinden veya çip geliştirme verilerinden gelebilir. Eleştiri yok. Bu iddiaların ideal bir ortamda doğru olabileceğini, ancak dağıtımınız için geçerli olmadığını unutmayın. Cihazların yalnızca bağlı oldukları en yavaş teknoloji veya geniş bant hızında yayın yapabileceğini unutmamak önemlidir.

Outbrain tüketici testleri, 200Mbps elektrik hattında 20 ile 90Mbps arasında ve 500Mbps kitinde 20 ile 200Mbps arasında hızlar rapor eder. 500Mbps powerline kiti, 200Mbps powerline kitinden ortalama iki kat daha hızlıyken, gigabit 1.000Mbps veya 1.200Mbps hala yaklaşık üçte bir daha hızlıydı.

Diğer hız faktörleri, Ethernet bağlantısının hızını içerir.

10/100 Ethernet portlu 200Mbps ve 500Mbps Elektrik Hattı Adaptörleri maksimum 100Mbps hıza sahiptir.

Gigabit Ethernet’li elektrik hattı adaptörleri teorik olarak 1.000Mbps veya 1Gbps’ye kadar çıkabilir. 5G kullanıma sunulduğunda 1Gbps alaka düzeyi netleşecektir.

Powerline Adaptör Güvenilirliği ve Ethernet

Elektrik hattı adaptörlerinin performansını etkileyen diğer faktörler arasında güç kablosunun yaşı, adaptörler arasındaki mesafe, “elektrik gürültüsü” (elektrik hatlarına, elektrik santrallerine ve akım dalgalanmalarına yakınlık dahil) ve hücre gibi cihazlardan kaynaklanan diğer faktörler yer alır. telefon şarj cihazları, mikrodalga fırınlar ve elektrik devreleri Devre kesiciye müdahale edin. Sinyal zayıflaması adaptör performansını etkileyebilir. Elektrik hattı güvenilirliği hakkında daha fazla bilgi için lütfen ekibimizle iletişime geçin.

Elektrik hattı ethernet veya normal WIFI’dan daha uygun olduğunda

Birçok tüketici, elektrik hattı adaptörlerinin kullanışlı olup olmadığını merak ediyor. Cevap Evet. Elektrik hattı adaptörleri, kablolaması zor olan veya kurulumun çok maliyetli veya yoğun zaman aldığı yapılar için iyi bir seçimdir. Sıvalı duvarlar, tuğlalar veya kül blokları göz korkutucu bir mücadele olabilir. Ayrıca, kiracıysanız, muhtemelen duvar içi Ethernet kablolarına yatırım yapmak istemezsiniz.

Bir elektrik hattı adaptörü, sinyalin engellerle karşılaştığı alanlarda normal Wi-Fi kurulumlarını geliştirir. Bir mutfağın yanındaki yatak odası veya elektronik laboratuvarı veya üretim katına yakın bir ofis gibi durumlarda, güçlü gürültü titreşimlerinden veya radyo frekansı emisyonlarından kaynaklanan parazit olabilir. Bakır kabloları yeniden kullanan Power over Ethernet (PoE) teknolojisi gibi, Powerline da evinizdeki mevcut kablolar üzerinden veri gönderebilir, bu da düşük kurulum maliyetleri anlamına gelir. Bu, daha önce bağlanması zor olan alanlarda artık müzik, fotoğraf, video akışları ve bilgisayar verilerine erişilebileceği anlamına geliyor.

Güç kablosu adaptörleri elektronik bileşenlere zarar verebilir

Potansiyel dezavantajı, güç hattı adaptörünün, aralarında bir aşırı gerilim koruyucu da dahil olmak üzere hiçbir şey olmadan doğrudan bir AC duvar prizine takılması gerekmesidir. Bilgisayarınız, TV’niz veya bir elektrik hattı adaptöründeki geçiş çıkışına takmak istediğiniz herhangi bir şey için bir aşırı gerilim koruyucu kullanabilirsiniz. Elektrik hattı adaptörünüzün doğrudan geçişli bir çıkışı yoksa, elektrik hattı adaptörü fiziksel boyutu nedeniyle iki AC duvar prizini engelliyorsa şansınız kalmaz. Son kullanıcıların, yönlendiricilerini ve bilgisayarlarını statik elektrik veya elektrik dalgalanmalarından korurken uygun önlemleri almayı düşünmeleri gerekir.

Elektrik hattı adaptörlerinin kurulumu kolaydır. En iyi sonuçlar için önerilen yerleşim düzeni, ana üniteyi ev veya ofis gibi merkezi bir konuma kurmaktır. Ardından, cihazınızın üreticisinin özelliklerine bağlı olarak ofis alanınıza veya evinizdeki diğer odalara 15 adede kadar uzak cihaz yerleştirin.

Elektrik Hattı Adaptörü Nasıl Kurulur

Elektrik hattı kurulumu, bir kablosuz erişim noktası (WAP) kurmaya benzer.

Ana üniteyi bir ethernet kablosu kullanarak yönlendiriciye bağlayın.

Uzaktan kumandayı odadaki başka bir fişle kurun.

Ana ünite, ev veya ofis kablolarınız üzerinden verileri uzak bir konuma gönderir.

Uzak cihazı başka bir odaya koyun.

Elektrik hattı adaptörlü WiFi (eski). WiFi için bir elektrik hattı adaptörü kullanırken, sinyal standart WiFi’den çok daha güçlü ve daha kararlı olacaktır. Güç hatları, duvarlar gibi engeller nedeniyle sinyal kaybına daha az eğilimlidir.

Powerline Model Uyumluluğu ve Satın Alma

Elektrik hattı uyumluluğunu tartışmak da önemlidir. Genel bir kural olarak, PEA’lar üretim standartlarına göre tasarlanmıştır ve güç hattı adaptörleri, üretici saygın olduğu sürece karıştırılacak ve eşleştirilecektir. Hatta çoğu üretici, müşterilerin farklı bir üreticiden bir adaptör taktıktan sonra bile tüketicilerin ürünlerini satın almalarını mümkün olduğunca kolaylaştırmak istediklerinden, çoğu otomatik olarak eşleşecektir.

Powerline adaptörü satın alma ipuçları:

5G’ye ve bu gelişen teknolojinin hızına ve yeteneklerine hazırlanırken, bütçenize en uygun aktarım hızlarına sahip adaptörü seçin.

Oyuncular ve 4K, 8K ve ötesini yayınlamayı planlayanların ileriyi düşünmesi ve Gigabit Ethernet hızlarını seçmesi gerekecek.

En iyi performans için adaptörü her zaman uzatma kablosu veya aşırı gerilim koruyucu yerine doğrudan duvar prizine takın.

Alanınızdaki cihazlara güç sağlamak için geçiş çıkışları olan ve aşırı gerilim koruyucuların takılmasına izin veren adaptörleri arayın.

Cep telefonu şarj cihazları, elektrik akımı yoluyla sinyale müdahale eder. En iyi sonuçlar için, büyük veri dosyalarını bir elektrik hattı ağı üzerinden aktarırken bağlantıyı kesin.

Elektrik Hattı Ethernet Adaptörleri ve Ethernet

 

4.5/5 - (2 votes)
Etiketler: