İçeriğe geç

Altyapı Ve Yapısal Kablolama Nasıl Kurulur?

Altyapı Ve Yapısal Kablolama Nasıl Kurulur?

Altyapı Ve Yapısal Kablolama Nasıl Kurulur?

Yapısal kablolama ve alt yapı sistemi; binanın enerji akım düzeni, güvenlik sistemlerinin düzenli çalışabilmesi için kurulan dijital kanallar sistemdir. Elektrik, telefon, internet, güvenlik kamerası, anons sistemi, alarm sistemi, akıllı ev uygulamalarının tamamı denilebilir. Alt yapı ve kablolama teknik sistemi binanın can damarlarıdır. Kurulan sistem geleceğe yönelik genişletebilme olanaklarına sahip olarak çalışılmaktadır.

Alt Yapı Ve Yapısal kablolama Nasıl Kurulur?

Alyapı ve yapısal kablolama sistemi bina yapım aşamasını tamamlamadan önce yapılmalıdır. Yapım aşaması sistemin keşfiyle başlar. Keşif detaylarına göre kanallama alt yapısı kurularak kablo çekimi için hazırlanır. Ardından kabloların çekilmesi işlemi yapılmaktadır. Çekilen kablo kontrolünden sonra ise sonlandırma ve etiketleme işlemleri gelmektedir. Altyapı ve yapısal kablolama hizmetleri  etiketleme ve test işlemleri aşamasına getirilir.

Test aşaması çok özen, uzmanlık gerektiren, en ufak hatayı affetmeyen çalışmalardır. İşi yapan firma ve iş sahibi arasında standartlara uygun sistem üzerinde mutabık kalınarak etiketleme ve kodlama işlemleri yapılmaktadır. Test ölçüm cihazları EIA/TIA standartlarına uygun cihazlar olmalıdır. En ince detaylara kadar kusursuzluğu kanıtlanan sistem onaylanabilmelidir.

Yapısal Kablolama Ürünleri nelerdir?

Bakır kablolama, Standartlara uygun, eğik ve modüler patch paneller, UTP ve FTP modüler Keyston jak ve prizler, 30cm ile 20 metre arasında değişik kategoride ve boyda kablolardır. Cat 5e, Cat6e, Cat6a, Cat7 bakır standart kablolar olarak kullanılmaktadır.

Fiber optik kablolama, OM1, OM2, Om3, Om4 multi mod ve single mod kablolardır. Aynı zamanda pach panel ve sonlandırma kabloları olarak adlandırılır.

UPS ve Şebeke, NYMHU TTR kablolar, NYM antigron kablolar, w- otomat sigortalar, kaçak akım kesici sistemi, pano ve sigorta kutuları ve priz grupları olarak kullanılmaktadır.

Rack kabinet, Server kabinleri ve data center kabloları ve aktif cihaz kabinleri, kat dağıtım kabini ve duvar tipi dağıtım kabinleri olarak kullanılmaktadır.

Kablo Kanalı, Lengard ve DLX ve DİELEKTRİK standartlarına uygun değişik boyda kanallardır. PVC ya da PUS kaplamalı çelik galvanizli spiraller ve ofis prizleri blok sistemleridir.

Sertifika Ve Performans Garantisi

Altyapı ve yapısal kablolama sistemlerinde kurulum test ve etiketleme işlemlerine kadar tüm analizleri yapılmalıdır. Tüm sistem mutabakatı sağlanıp test sonuçları tamamen pozitif olduktan sonra işlemler kayda geçirilmektedir. Kayda geçen sistem bilgilerinin bir kopyası müşteriye verilerek garanti süresi belirlenmektedir. Altyapı ve yapısal kablolama hizmetleri kurulum işlem ve incelemeleri yapıldıktan sonra sistem performans garanti belgesi verilmektedir. 25 yıla kadar verilebilen bu garanti sistemleri sürecinde firmanız destek vermeye devam edecektir. Gerektiğinde genişletebilme ve yeni sistem ilaveleri yapabilirsiniz.

Kurulum Sonrası Destek

Kurulumu tamamlanan altyapı ve yapısal kablolama sistemlerinizin garanti koşulları kapsamında bütün olası sorunları giderilecektir. Fuat.org internetten 7/24 erişim sağlanarak en kısa sürede destek alabileceğiniz garantisini vermektedir. Altyapı ve yapısal kablolama işlemleriniz uzmanları tarafından kurularak kusursuz bir şekilde uzun yıllar hizmetinize verilmektedir.

Altyapı Ve Yapısal Kablolama Nasıl Kurulur?

5/5 - (21 votes)