İçeriğe geç

WEBEX MEETING

WEBEX MEETING

WEBEX MEETING NEDİR?

Çevrimiçi videolar ve konferansların yapılmasını sağlayan Webex Meeting son derece güvenli bir iletişim programıdır. Toplantıların, seminerlerin organize edilmesi ve bunun yanında da kolay ekran paylaşımına da olanak veren bir platform olma görevindedir. Sahip olmanız gereken tek şey bir bilgisayar, mobil cihaz ve internet erişimidir. Bu sayede sizler de kolaylıkla en yaygın uygulamalardan olan Webex Meeting’ten yararlanabilirsiniz.

Webex Meeting, aynı zamanda Microsoft Office 365, Google Calendar ve Outlook gibi programlarla entegre olup işlerinizi kolaylaştırır. Google Asistan veya Siri ile de komutlarınızı sesli bir şekilde halledebilmiş olacaksınız. Bunun yanı sıra oluşturduğunuz dosyalar, sununlar, içerikler, dokümanlar ve web sayfalarını paylaşma imkanınız sayesinde oldukça verimli toplantılar yapabileceksiniz.

WEBEX MEETING

WEBEX MEETING’İN AVANTAJLARI NELERDİR?

Şimdi ise “Neden Webex Meeting kullanılmalıdır?” sorusunun cevaplarını ve avantajlarını gelin hep birlikte inceleyelim:

  • Webex Meeting, özellikle pandemi dönemi nedeni ile ve çeşitli ekonomik nedenlerden dolayı seyahat ve sağlık konularında yardımcı olan bir programdır.
  • Eş zamanlı olarak içerikler paylaşılıp fikir sahibi olunabilir.
  • Paylaşılan içerikler kaydedilir ve bu sayede de daha sonra tekrar izlenebilmektedir.
  • Yer ve zaman fark etmeksizin ve istediğiniz cihazdan (masaüstü bilgisayar, laptop, akıllı telefon, tablet, vs.) toplantılara katılabilirsiniz. Hatta Apple Watch ve Android giyilebilir cihazlarınızdan bile erişim sağlayabilirsiniz.
  • Ekran ve içerik paylaşımı sayesinde işlerin kolaylaştığı gibi video konferansın yanı sıra sadece arama da yapılabilir. Bu sayede herhangi bir teknik sorun veya istek doğrultusunda da görüşmeler aksamayacaktır.
  • Konuşmalar şifrelenmektedir ve kayıtlara erişimler yalnızca yetkili kişiler tarafından yapılmaktadır.
  • Kişileri içe aktararak veya davet ederek toplantılara dahil edebilirsiniz.
  • Son olarak bir diğer avantajı da aynı kişiler ile toplantı yapmanız ve ses ayarları vb. şeyler gibi aynı kuralları uygulamanız durumunda toplantı şablonu kullanmanızdır. Bu sayede zaman kaybı olmadan işlerinize ve toplantınıza başlamış olacaksınız.

Gördüğünüz üzere birçok kullanışlı özellik ve avantajları sayesinde Webex Meeting gayet tercih edilesi bir uygulama olmaktadır.

Toplantı başlatma, toplantı zamanlama ve toplantıya katılma özelliklerini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Planlayacağınız zaman saat, süre ve tarihi seçtikten sonra çeşitli davetler yollayabilir, ajandaya ekleyebilir toplantının ardından toplantıyı kaydedebilir ve şifreleyebilirsiniz.

Webex Meeting uygulamasının sağ tarafında bulunan panelde, varsa yaklaşan toplantıları ve son görüntülenen dokümanları görebilirsiniz. Tüm katılımcılar uygulamada bulunan sohbet özelliğini kullanabilmektedir fakat buna ek toplantı sahibinde birçok kontrol bulunmaktadır. Toplantı sahibi katılımcıları ekrana sabitleyip odaklayabilir ve toplantı şifrelemesi yapabilir. Yine alınmak istenen notlar için de sanal bir tahta da oluşturulabilir.

Toplantıya ilk kez katılacağınız zaman Webex Toplantı Yöneticisi otomatik olarak bilgisayarınıza indirilmektedir. Ardından da toplantıya hemen giriş yapabilirsiniz. Sorun yaşarsanız da ActiveX, Java ve Mac indirme isteği gibi konuları incelemeniz gerekmektedir.

WEBEX MEETING

4.7/5 - (23 votes)
Etiketler: