İçeriğe geç

CISCO WEBEX MEETING

CISCO WEBEX MEETING

CISCO WEBEX MEETING NEDİR?

Günümüz pandemisinde daha da dijitalleşen her şey ile birçok çeşit uygulama kullanıcılara sunulmaktadır. Bunlardan biri de Cisco Webex Meeting‘dir. Bir zoom alternatifi olarak söylenebilen Cisco Webex Meeting’te seminerler, toplantılar ve görüşmelerinizi uzaktan online bir şekilde yapabilirsiniz ve oldukça güzel ve güvenli bir platformdur. Özellikle de dersler veya iş yerinde yapılan sunumlar gibi sunu yapma gerektiren anlarda kullanımı kolay olan bu platformda kolayca ekran paylaşabilir, toplantı kaydı alabilirsiniz. Bu kayıtlar da anahtar kelimeler kullanılarak aranabilir. Bu sayede kurumsal yerler tarafından oldukça sık kullanılan bir uygulamadır. Cisco Webex Meeting uygulaması bulut tabanlı bağlantı sağlamasının yanı sıra kaliteli video, ses ve içerik aktarımı da sağlamaktadır.

Nerede çalıştığınız değil nasıl çalıştığınız önemlidir. Bu yüzden de yer ve zaman fark etmeksizin video konferans sağlayan bir platform tabii ki de oldukça kullanışlı olarak nitelendirilmektedir.

Masaüstü, web ve mobil halde kullanılabilen bir bulut hizmeti olan Cisco Webex Meeting‘i kolayca satın alabilirsiniz, katılımcı olarak katılmanız için ise hiçbir ücret ödemeden e-postanıza gelecek olan davet maili ile erişebilirsiniz. Yani anlayacağınız üzere hem istediğiniz bir şekilde toplantı oluşturabilir hem de toplantılara katılabilirsiniz. Pek çok cihazdan katılım sağlaması da erişim kolaylığı sağlamaktadır. Aynı zamanda masaüstü uygulamasında geri arama özelliği vardır.

CISCO WEBEX MEETING

NEDEN CISCO WEBEX MEETING TERCİH EDİLMELİ?

Tabii bu kadar uygulamanın arasında “Neden Cisco Webex Meeting’i tercih etmeliyim?” diye düşünebilirsiniz. Bunu düşünmekte de tabii ki haklısınız. Veri koruma, şifreleme gücü, TLS 1.2 desteği, kimlik doğrulaması ve gizlilik politikası gibi birçok nedenden dolayı Cisco Webex Meeting size güvenli bir ortam sunar.

Önceden planlanan ve acilen hazırlanan toplantı seçeneği olmasının yanı sıra, toplantılarınızın için parola da oluşturabilmektesiniz. Ayrıca ayda 130 milyon aktif kullanıcısı, 48 milyardan fazla mesaj gönderimi ve yılda 500’den fazla toplantıya ev sahipliği yapması ile de haklı olduğumuzu göreceksiniz.

Dosya indirilmesi veya eklenti kurulumu gerektirmeyen bu uygulama, indirme işlemlerinden pek anlamayan insanlara bile kolay kurulum avantajı sağlar. Google Calendar, Slack ve Microsoft Teams gibi uygulamalar üzerinden de katılabilirsiniz.

Kalabalık yerlerden veya hassas mikrofonlardan dolayı arka planda oluşan sesleri algılayan ve daha az kesinti garantisi veren bir zeka sistemine sahiptir. Özellikle resmi toplantılar ve görüşmelerde bu özelliğin yararını görmüş olacaksınız. Ayrıca toplantı esnasında katılımcılar ve onların şirketleri hakkında bir profil oluşturabilir. Gördüğünüz üzere Cisco Webex Meeting, birçok açıdan kullanıcılara yenilik ve kolaylık sağlar.

İşitme engelli veya farklı özel gereksinimleri olan bireyler için de altyazı seçeneği ile tercih edilesi bir uygulamadır. Uygulamada bulunan asistan sayesinde konuşmacı izleme, yüz tanıma ve otomatik çerçeveleme gibi özellikler de yer almaktadır.

CISCO WEBEX MEETING

5/5 - (23 votes)
Etiketler: