İçeriğe geç

Cisco Networking Academy

Cisco Networking Academy

Cisco Ağ Oluşturma Akademisi Programı

Cisco Networking Academy programı her yıl yüz binlerce öğrenciye ağları kurmak, tasarlamak ve sürdürmek için ihtiyaç duyulan dünyaca ünlü becerileri öğreterek kariyer hedeflerini ilerletir ve dünyanın ağ uzmanlarına olan ihtiyacını karşılar. 165 ülkede 10.000’den fazla akademiye sahip olan Networking Academy, bireyleri endüstri tarafından tanınan sertifikalar ve hemen hemen her endüstri türünde giriş seviyesi bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) kariyerleri için hazırlar. Öğrenciler, 21. yüzyılda problem çözme, işbirliği ve eleştirel düşünme alanlarında gerekli olan kariyer becerilerini edinirken temel ICT becerilerini geliştirirler.

küresel meydan okuma

Ağ büyümesi; bu, iletişim kurmak, iş yapmak ve (kritik ihtiyaç zamanlarında) hayat kurtarmak için gereken altyapıyı inşa etmek, tasarlamak ve sürdürmek için nitelikli yetenek eksikliğine neden oldu. Bu eksiklik tüm dünyada, özellikle de ekonomik kalkınmaya ve büyümeye yardımcı olmak için ağlar kuran gelişmekte olan ülkelerde mevcuttur. Aynı şekilde, insanların küresel ve teknoloji tabanlı bir ekonomiye hazırlanmak için daha fazla ve daha iyi iş fırsatlarına ve eğitime ihtiyacı var. Networking Academy, ICT profesyonellerine yönelik artan talebi karşılamaya ve küresel çapta kariyer hedeflerini beslemeye yardımcı olur.

program tanıtımı

Cisco Networking Academy, öğrencilerin ağları tasarlamak, inşa etmek ve yönetmek için gerekli olan temel ICT becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan kapsamlı bir 21. yüzyıl öğrenim deneyiminin yanı sıra problem çözme, işbirliği ve eleştirel düşünme sağlar. Öğrenciler, dünya çapında ağ çalışanlarına yönelik artan talebi karşılamalarına yardımcı olacak pratik beceriler geliştirmek için uygulamalı öğrenme etkinliklerini ve ağ simülasyonlarını tamamlar.

Küresel Ortaklık

Cisco Networking Academy, “dünyanın en büyük sınıfını” oluşturmak için bir kamu-özel ortaklığı modeli kullanır. Cisco eğitim kurumları, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, hükümetler ve toplum merkezleriyle birlikte çalışır; sınıf alanı, bilgisayar laboratuvarı ekipmanı ve nitelikli öğretmenler sağlar. Cisco, eğitimcilere çevrimiçi kurslar, öğretmen eğitimi ve mesleki gelişim fırsatları sunar.

Cisco Networking Academy; öğrencileri bugünün ve yarının ekonomilerinin omurgası olan ağları sürdürmek için giriş seviyesi ICT ana dallarına, ileri eğitime ve dünya çapında tanınan sertifikalara hazırlar.

sonuç

Cisco Networking Academy bugüne kadar 4 milyondan fazla öğrenciye eğitim vermiştir. Birçok mezun, çeşitli endüstrilerde başarılı ICT kariyerlerine sahiptir. Diğerleri, NetAcad’de kazandıkları girişimci ruhu ve bilgiyi kendi işlerini kurmak ve yenilerini yaratmak için kullandılar.

1997 yılında kurulan Cisco Networking Academy, Cisco’nun en büyük ve en uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) programıdır.

Cisco Networking Academy

 

4.5/5 - (6 votes)
Etiketler: