İçeriğe geç

ANYCONNECT CISCO

ANYCONNECT CISCO

ANYCONNECT CISCO NEDİR?

Anyconnect Cisco çevredeki en başarılı VPL Client yazılımı olarak bilinmektedir. Kendi web sitesine üye olduktan sonra indirebileceğiniz program bir güvenlik uygulamasıdır ve VPN istemci desteğine sahiptir. VPN uzaktan ağ erişimine izin vermektedir. Peki VPN ne anlama gelmektedir? VPN yani Virtual Private Network, sanal özel ağ anlamına gelmektedir. VPN aynı zamanda ağ trafiğinizi gözetimden korumanıza da yardımcı olur.

Kendi ağınızdan başka bir ağa kolayca ve tehlikesiz bir şekilde bağlanmayı sağlayan bir internet teknolojisi olarak da nitelendirilebilir. Siz de böyle bir şey arıyorsanız Anyconnect Cisco tam da indirmeniz gereken bir uygulama değil de nedir? Uygulamanın bahsettiğimiz bu özelliği sayesinde de ağ izni dahilindeki istediğiniz adrese de ulaşmış olursunuz. Anyconnect Cisco’nun koruma özelliği birçok uygulamaya göre güvenli ve kullanışlıdır. Anyconnect Cisco’nun güvenli bir uygulama olması aslında onu rakip uygulamalardan bir adım öne taşır ve oldukça büyük bir artıdır. Çünkü özellikle de günümüz pandemisi nedeni ile evden çalışma ve teknolojiye ayak uyduran dünya ve şirketler için oldukça önem teşkil etmektedir. Ama unutmayınız ki AnyConnect konsol kabuğu uygulamasından farklıdır!

Appstore, Google Play ve Amazon üzerinden indirilebilen bu uygulama ücretsizdir. Anyconnect Cisco uygulaması her sunucu bağlantısı için yapılandırılmış bir profil ve VPN gerektirir. Görüldüğü üzere birçok platformdan kolay bir biçimde indirilebilen Anyconnect Cisco’nun, şimdi de avantajlarına bir göz atalım.

ANYCONNECT CISCO

ANYCONNECT CISCO’NUN FAYDALARI NELERDİR?

Cisco, telekomünikasyon ekipmanı ve küresel olarak ağ donanımı anlamlarına gelmektedir ve dolayısıyla Cisco ürünleri birçok büyük kurum tarafından sıkça tercih edilmektedir. Anyconnect Cisco da tabii ki Cisco ürünlerinden bir tanesi olmaktadır. Dolayısıyla da tanınan bir uygulama ismi haline gelmiştir. Oldukça popülerleşen ve indirilen bu uygulama sıkça tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Peki bunun sebebi ne olabilir? Tabii ki de bunun nedeni ağ ekipmanlarının, internet omurga yönlendiricilerinin, anahtarların ve güvenlik duvarlarının arkasındaki isim olmasıdır. Linux, Windows ve Mac OS X’te çalışabilen bu uygulama, bağlantıdan düştüğünüzde otomatik olarak VPN’yi yeniden bağlamaya, VPN oturumu sırasında yerel ağ yani LAN erişimine izin verme ve güvenilmeyen sunuculara ait bağlantıları engelleme gibi avantajlara sahiptir. Görüldüğü üzere birçok işe yarayan bu uygulama ayet kullanışlı ve kurulumu, kullanımı basit bir uygulama olarak nitelendirilebilir.

Anyconnect Cisco uygulaması ile kurum dışında bulunan bir bağlantı noktasından elinizde bulunan cep telefonu, laptop, diz üstü bilgisayar veya tablet gibi mobil aygıtlar ile kurum içinde bulunan kaynaklara VPN yaparak erişim sağlanmaktadır. Anyconnect Cisco yer ve zaman fark etmeksizin kurumsal ağlara yüksek bir güvenlik derecesinde erişim sağlar. Uyarlamalı Güvenlik Cihazı (ASA) içeren bir uygulamadır. Kurulduktan sonra istediğiniz zaman bağlanabilir ve giriş çıkış yapabilirsiniz.

ANYCONNECT CISCO

5/5 - (17 votes)
Etiketler: